Ośrodek Rzeszów
Potrzebujesz pomocy w zakresie zdrowia psychicznego? Zapraszamy do kontaktu.
Aby umówić się na konkretny termin napisz e-mail, wyślij sms lub zadzwoń:
tel: 696 708 442, 696 424 791
Ośrodek Rzeszowie znajduje się na ulicy Lwowskiej 127, na 1 piętrze – Ośrodek psychoterapii i rozwoju SPES.
Na zewnątrz budynku, przy parafii Ojców Pijarów jest duży parking dla klientów.
Nasi specjaliści
Patrycja Ewa Longawa – psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Pracuje w nurcie integracyjnym łączącym m. in. podejście: psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne oraz terapię schematu. Ukończyła studium psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich. Doświadczenie kliniczne zdobywała na psychiatrycznym oddziale dziennym szpitala Wolskiego – terapia grupowa leczenia nerwic i zaburzeń osobowości. Jest dyplomowaną arteterapeutką. Posiada dyplom magistra socjologii ze specjalizacją z zakresu psychosocjologii. Obecnie jest w trakcie jednolitych studiów mgr z psychologii o specjalizacji klinicznej i osobowości. Psychoedukuje przez social media „Jest Nadzieja”.
Zakres pomocy: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, zaburzenia osobowości, depresja, nerwica eklezjogenna (religijna), blokada twórcza, konflikty rodzinne, lęk o zdrowie, nerwice, problemy w związkach, trudności w relacjach, autoagresja, somatyzacje, niska samoocena, wypalenie zawodowe, wybuchy agresji, zaburzenia lękowe, borderline, narcyzm, wysoka wrażliwość, zaburzenia nastroju, ataki paniki, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, ADHD i Zespół Aspergera u dorosłych, zaburzenia adaptacyjne, problemy na styku duchowości oraz zdrowia psychicznego, brak sensu i celu w życiu. Pracuje w ośrodku i online.
Maciej Ruszel – psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Magister pedagogiki (APS w Warszawie, UJ w Krakowie) oraz teologii (UPJP II w Krakowie). Obecnie w trakcie 4 letniego kursu psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz dwuletniego stażu na oddziale dziennym Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu. Pracuje z osobami dorosłymi.
Zakres pomocy: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, nadmiarowy stres, lęki, fobie, nerwica, depresja, problemy z akceptacją i poczuciem własnej wartości, zaburzenia osobowości, zaburzenia obsesyjno – kompulsywne, trudności w relacjach, kryzysy życiowe.
Anna Cmokowicz – psycholog. Ukończyła studia magisterskie psychologiczne (specjalność: psychologia dzieci, młodzieży i rodziny) oraz studia magisterskie pedagogiczne. Posiada też przygotowanie do pomocy psychologicznej i interwencji systemowej w rodzinie oraz uprawnienia trenerskie Fundacji Familylab Polska. W ramach własnej działalności edukacyjno-szkoleniowej „Rodzina sobie radzi”, wspiera dorosłych w budowaniu udanych relacji z dziećmi i młodzieżą. Poprzez organizację szkoleń i warsztatów oraz prowadzenie bloga i profili SM, inspiruje do zmian i rozwoju. Warsztatowo pracuje również z młodzieżą, głównie w zakresie rozwijania poczucia własnej wartości. Współpracuje z Fundacją „Pomagam bo kocham” w Rzeszowie, wspierając osoby współuzależnione oraz pracuje, jako psycholog szkolny w szkole podstawowej. Prywatnie żona i mama aktywnie spędzająca czas z rodziną i przyjaciółmi. Kocha muzykę, zachwyca się pięknem świata i drugiego człowieka. Mówi o sobie, że jest w ciągłym rozwoju, na drodze do lepszego poznawania siebie, swoich bliskich i świadomego życia w pełni. Pracuje w ośrodku i online.
Zakres pomocy: konsultacje psychologiczne dotyczące trudności m.in. takich, jak: kryzys w rodzinie, problem w komunikacji, kryzysy rozwojowe i trudne zachowania dzieci i młodzieży, strata i żałoba w rodzinie, sytuacje okołorozwodowe, trudności wychowawcze czy emocjonalne. Konsultacje przeznaczone są dla rodziców i dzieci powyżej 10-go roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych.
Marta Kardyś – dyplomowany coach chrześcijański, doradca rodzinny, nauczycielka Metody Rötzera (metoda rozpoznawania płodności). Obecnie w trakcie studiów na kierunku Psychologia o specjalności klinicznej oraz Psychoterapii Integratywnej w Studium Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie. Ukończyła studia magisterskie z filologii polskiej oraz studia podyplomowe w następujących kierunkach: Nowy Public Relations, Teologia i Katechetyka, Wychowanie do Życia w Rodzinie, a także dwuletnie Studium Życia Rodzinnego oraz Studium Biblijne w ramach Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Prywatnie szczęśliwa żoną i mama trójki nastolatków. Prowadzi autorskie projekty: wspólnotę rozwojową „Moc Kobiet” oraz Randki Małżeńskie. Uwielbia zdobywać nową wiedzę i służyć nią drugiemu człowiekowi.
Zakres pomocy: konsultacje indywidualne, konsultacje małżeńskie, konsultacje rodzicielskie, sesje Life coachingu. Warsztaty: z zarządzania emocjami, warsztaty dbania o swój dobrostan, „Pogaduchy – Pogaduszki” czyli jak rozmawiać z dziećmi o płciowości, seksualności i związkach, warsztaty rozwojowe dla kobiet. Otwarta na zaproszenia do grup, wspólnot, firm w celu poprowadzenia wykładów, szkoleń lub rekolekcji. Pracuje w ośrodku i online.
Iwona Bukała-Siedlecka – socjoterapeuta, pedagog, terapeuta – pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), praktyk Kids’Skills, trener TUS, Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny. W swojej praktyce korzysta z podejścia TSR, rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, metody samoregulacji, pozytywnej dyscypliny oraz humanistycznego podejścia wychowawczego Jespera Julla
Posiada wieloletnie doświadczenie pracy terapeutycznej i psychoedukacyjnej z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.
W pracy z rodzicami wychodzi z założenia, że to oni są ekspertami od swojego życia rodzinnego i najlepiej znają swoje dziecko, a także posiadają odpowiedni potencjał i możliwości do osiągnięcia celów wychowawczych i przezwyciężenia pojawiających się wyzwań. Jej rolą jest pomoc w odkrywaniu ich zasobów oraz wspieranie i pomaganie w odnalezieniu właściwej drogi oraz budowanie nowych kompetencji, na których im zależy.
W pracy z dziećmi korzysta z podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Stosuje między innymi program Kids’Skills – Dam Radę oraz Mission Possible. Jest to innowacyjna metoda stworzona przez Ben’a Furman’a – fińskiego psychiatrę, psychoterapeutę, której celem jest pomoc dzieciom w przezwyciężaniu pojawiających się trudności w zachowaniu, radzeniu sobie z emocjami i stresem, relacjach rówieśniczych i innych. W pracy z dziećmi koncentruje się na rozwijaniu umiejętności niezbędnych do przezwyciężania pojawiających się trudności oraz odkrywaniu i budowaniu zewnętrznych i wewnętrznych zasobów dziecka. Nieodłączną częścią pracy z dzieckiem jest współpraca z rodzicami, którzy włączani są w proces terapii.
Zakres pomocy:
-wsparcie psychologiczne i indywidualne konsultacje wychowawcze oraz warsztaty dla rodziców,
– indywidualna terapia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Helena Łukasiewicz – stażystka ośrodka, studentka psychologii. Ukończyła studia wyższe na PWSW w Przemyślu na kierunku socjologia o specjalności: pracownik socjalny. Obecnie kontynuuje studia jednolite magisterskie na kierunku Psychologia Collegium Humanum w Rzeszowie. W swoim dorobku zawodowym posiada m. in. pracę terapeuty w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu, opiekunki w żłobku, asystenta rodziny w GOPS w Przemyślu. Pełniła także funkcje zastępcy prezesa w Spółdzielni Socjalnej „Ostoja” w Przemyślu. Od 2016 r. jej zainteresowania zawodowe skoncentrowane są na pracy w pomocy społecznej jako pracownik socjalny, najpierw w Dziennym Domu Opieki Senior Wigor, a następnie w Sekcji Pracowników do Spraw Pomocy Osobom Bezdomnym w MOPS Rzeszów. Pasjonatka teatru, ukończyła Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz w Krakowie.
Zakres pomocy: bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących, zajęcia rozwojowe dla dzieci i młodzieży, wsparcie uczestników warsztatów i szkoleń organizowanych w ośrodku.
Cennik
Konsultacje u specjalistów – 120-150 zł
Po dokładniejsze informacje zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
tel: 696 708 442, 696 424 791
