O Mnie
Witaj, nazywam się Patrycja Ewa Longawa. Jestem psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Posiadam dyplom ukończenia 4-letniego studium psychoterapii SPCh. Pracuję w nurcie integracyjnym łączącym m. in. podejście: psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne oraz terapię schematu. Specjalizuję się w psychoterapii online. Należę do Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam na psychiatrycznym oddziale dziennym szpitala Wolskiego – terapia grupowa leczenia nerwic i zaburzeń osobowości, gdzie poza sesjami psychoterapeutycznymi odbywały się zajęcia z zakresu psychodramy, filmoterapii, relaksacji, psychogimnastyki oraz psychorysunku. Odbyłam staż w Ośrodku Pomocy Psychologicznej Bednarska w Warszawie. Jako psychoterapeuta współpracowałam z “Poradnią psychologiczną i ośrodkiem psychoterapii – Na Taborze” w Rzeszowie w latach 2021 do 2023 r. Zaś od roku 2022 współtworzyłam od podstaw “Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju SPES”, którym przez 1,5 roku zarządzałam.
Od lat pracuję pod stałą superwizją. Głównie u Anny Ostaszewskiej (autorki książek “Psychoterapia integratywna w podejściu chrześcijańskim” oraz “Aspekty duchowe w tle psychoterapii”), a także u Katarzyny Nowickiej (SPCh). Uczęszczałam na superwizję grupową w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej (PIPI).
Jestem dyplomowaną arteterapeutką. Ukończyłam kurs terapii poprzez sztukę “Arteterapia – kultura przeciw wykluczeniu” (430 godzin, Centrum Łowicka). Uzyskałam dyplom magistra socjologii ze specjalizacją z zakresu psychosocjologii. Jestem w trakcie jednolitych studiów mgr z psychologii klinicznej i osobowości. Ukończyłam również szkolenie “Trening umiejętności społecznych” TUS, dedykowane szczególnie do pracy z osobami ze spektrum autyzmu – Zespołem Aspergera. W 2011 r. ukończyłam także studia licencjackie na kierunku ekonomii.
Jeszcze przed rozpoczęciem praktyki psychoterapeutycznej poprzez prowadzenie wspierających zajęć kreatywnych pomagałam w ośrodku Fundacji Światło dla Życia, która zajmuje się leczeniem zaburzeń odżywiania oraz wspierałam pacjentki Domu Opieki Św. Franciszka, czyli często osoby u kresu życia.
W swojej karierze zawodowej wcześniej zajmowałam się m. in. pracą w agencji interaktywnej oraz organizacją wydarzeń społecznych i edukacyjnych, głównie z zakresu nowych technologii i marketingu, praktycznych warsztatów lub festiwali. Eventy oraz wolontariat dały mi szerokie doświadczenie kontaktu z tzw. millenialsami, cyfrowym pokoleniem Y i Z oraz świadomość problemów dotykających młodych dorosłych, czyli osób w grupie wiekowej około 18-35 lat.
Psychoedukuję poprzez Facebook oraz Instagram na profilu “Jest Nadzieja”, gdzie zapraszam osoby spragnione wiedzy.
W wolnym czasie preferuję zgłębiać swój rozwój osobisty i duchowy w ujęciu chrześcijańskim. Lubię czytać o tematyce związanej z szeroko pojętym zdrowiem i oddawać pasji tworzenia, głównie malowaniu.